napis_wilkowice

do_paseczka


 

Spis treści niniejszej strony
Chrzciny na Majówce

Rok temu podczas corocznej Majówki, Ludowy Zespół Obrzędowy ,,Wilkowianie'' zaprezentował widowisko ,, W Wilkowicach wesele ".

A w rok  po weselu, jak to kiedyś bywało, przeszła pora na ,,Chrzciny''. I tak w słoneczną niedzielę 19 maja 2013 roku mogliśmy obejrzeć na Majówce przygotowania do chrztu dziecka, takie jakie bywały w naszej wsi w ubiegłum stuleciu, w wykonaniu członków zespołu ,, Wilkowianie ''

z udziałem znakomitego aktora filmowego Pana Krzysztofa Janczara, który zgodził się być ojcem chrzestnym.         Dziękujemy.

Coraz bardziej wieś różana

 

 

Uprzejmie informuję, że w związku z udziałem wsi Wilkowice w projekcie ,,Sieć wiosek tematycznych w Krainie Rawki” zostały zakupione deski i farby do wykonania jednolitych oznaczeń posesji – numer posesji z motywem różanym, bo Wilkowice  będą wsią różaną.

 

Osoby chętne do zakupienia deski z numerem swojej posesji

proszone są o zgłoszenie do sołtysa.

Koszt 1 szt. 30,00 zł (jest to koszt malowania, deska i farby – gratis)

 

Posiadamy tylko 10 desek !!!

 

WSPÓLNIE SPRAWMY ŻEBY WILKOWICE ZAKWITŁY RÓŻAMI          

 

 

Pielgrzymka 2012

Już po raz dwudziesty mieszkańcy Wilkowic i Nowej Wojskiej ugościli pielgrzymów z Ełku podwieczorkiem, który tym razem został zorganizowany przy Izbie Tradycji Ludowej w Wilkowicach. Chcieliśmy pochwalić się przed pielgrzymami jaki mamy piękny obiekt w centrum naszej wsi.

Podwieczorek był ,, naleśnikowy". Prawie każda gospodyni w tym dniu smażyła naleśniki dla pątników,których przybyło do naszej wioski ponad czterystu. Właścicielka Dworu w Wilkowicach zasponsorowała dla wszyskich napoje oraz mnóstwo naleśników, które usmażyły panie z Zespołu pod Różą.

Uroczyste otwarcie izby tradycji w nowej remizie OSP

 

W dniu 3 mają 2012 roku nastąpił długo oczekiwany przez mieszkańców wsi moment uroczystego otwarcia Izby Tradycji Ludowej w Wilkowicach. Obiekt powstał w miejscu dotychczasowej świetlicy OSP.

 


 

Uroczystość otwarcia  połączona była z dorocznym świętem strażackim w naszej parafii, które corocznie odbywa się w dniu 3 maja. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą  Św. w kościele parafialnym pw. Św. Marcina Biskupa w Wysokienicach.

 

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Cielądza, która zaprezentowała również swoje umiejętności podczas defilady pododdziałów przez wieś.

 

Zasłużonym druhom z OSP w Wilkowicach wręczone zostały odznaczenia resortowe, a po poświęceniu obiektu przez naszego proboszcza – kapelana strażaków i uroczystym przecięciu wstęgi, aby tradycji stało się zadość, rozpoczęto wspólne strażackie biesiadowanie z udziałem druhów z gminy Rawa Mazowiecka i sąsiedniej gminy Głuchów.

 
 

DSC01524

 

zobacz więcej

Wspierają nasze działania

.

 

PKPCARGO Connect

.

.
.

logo_szko__y

.


 

Urząd Gminy

w Rawie Mazowieckiej
.

Miejsce na Twoją REKLAMĘ

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )